سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir
معرفی تصویری طبیعت وشهر جغتای. هرکه را مهر وطن در دل نباشد کافر است معنی حب الوطن فرموده پیغمبراست !

گشتی درجغتای تلگرام مایه امتحان و فتنه الهی ! برای ارتش بیست میلیونی !!! یاد ایامی که در گلشن گذشت! تصویری از بازسازی غم انگیزترین خاطره دشت کربلا در پیاده روی اربعین 96 با خواص سحر انگیزترین داروی ضد سرماخوردگی اشنا شوید! نمای پاییزی در جغتای خواص درمانی انار ترش و شیرین افتتاح نمایندگی رسمی مدیران خودرو در شهرستان جغتای


باز گشایی مطب متخصص زنان و زایمان در جغتای بعد از فترت دو ساله !.و آمیختن دو ذوق باهم !

بسم الله

باهمت مدیریت جدید بیمارستان ولیعص -عج- جغتای جناب آقای دکتر شیرخانی  سرانجام مراجعین به این بیمارستان در طول هفته میتوانند سایه خانم دکتر متخصص زنان  هرچند طرحی را بالای سر مریضشان رویت نمایند ما هم ضمن خوشامد گویی به این خانم دکتر گرامی امیدواریم روزی برسد که ایشان بجای دو سال برای همیشه در شهر ما ماندگار شوند.قابل ذکر است ایشان از شنبه تا ظهر چهارشنبه در جغتای تشریف دارند و از روز شنبه تا عصر سه شنبه صبح و عصر در مطبشان خدمت همشهریان عزیز میباشند . اما در پایان هفته خانم دکتر دیگر در بیمارستان بجای ایشان حضور دارند .

 در پایان این شعر را که نوستالژی بچه های دهه 70 است با ذوق خویش  آمیختیم و مرهمی ساختیم  برای شفای درد غربت پزشکانی که روستا و شهرهای کوچک را به دم و دود و امکانات تهران نفروخته اند! 

.تقدیم به همه پزشکان ساکن جغتای و جغتای ها !

                                     ایکاش من هم داکتر بودم ، ناخوش نبودم  خدا !!!

ادامه شعر را در ادامه مطلب بخوانید

 

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: جغتای , بیمارستان ولیعصر, متخصص زنان و زایمان , خوشا بحالت ای روستایی , خوشا بحالت ای بچه تهرون , ای بچه شمرون ,

ادامه مطلب...
نویسنده : آقا گل ! تاریخ : دو شنبه 26 اسفند 1392

خبری مهم خبری مهم خبری مهمتر از مهم !

بسم الله

سالیانی چند قبل روییدن دو کارخانه آسفالت کنار هم ! در کیلومتر 7 کنار سه راهی افچنگ ! گرچه اول دو دوست بودند کنار هم ولی شیطان جدا کرد راه و کارشان از هم ! هریک کلنگی بدست با میلیارد قرض  ساختند کارخانه ای اسفالت ساخت فرنگ !به امید پول دار شدن از این ره قشنگ! ز بخشش و سازندگی دولت عدالت قبل .این کارخانه ها کار کردند کنار هم تا چند درهم ! پول دولت ته کشید و این پیچارگان کارشان چون چرخ روزگار شد لنگ ! .القصه خوابیدن بمدت چند سال تمام ولی پولی نیامد برای قیرخام ! تا اینکه آمد از ره آن مرد کلید بدست باز کرد در خزانه بچنگ داد کمی درم تا کنند آسفالت راهی چند .از قضا محور بید به جغتای آورد شانس بیدرنگ بعد خوابی چند زامروز تن سرد و نمور این محور حس کرد هرم گرما و کوبش غلطک! .اگر نبارد بلایی و برف و آبی شاید فرج حاصل اید برای این محور هزار پیچ و خم تا شود کمی عریض بعد از گذر شش سال از زیر سازی این کیلومتر چند !

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: جغتای, محور جغتای چهار راه بید, اسفالت ,

نویسنده : آقا گل ! تاریخ : شنبه 24 اسفند 1392

بهار 93 با قطار ساخت جغتای وارد میدان امام علی -ع- (هلالی) جغتای شد! 22.12.92

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: شهردار جدید جغتای با قطار ساخت جغتای به استقبال بهار 93 رفت! , المان استقبال از بهار, جغتای,

نویسنده : آقا گل ! تاریخ : شنبه 24 اسفند 1392

دوور نمای قله گر و میدان ازبلوار هلالی جغتای

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه


نویسنده : آقا گل ! تاریخ : سه شنبه 20 اسفند 1392

دوران خوش بچگی در آغوش طبیعت !.

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: عکس, تصویر, طبیعت, بره, گوسفند, ایران, خراسان, جغتای, nature, iran, joghatay, khorasan , R,

نویسنده : آقا گل ! تاریخ : شنبه 17 اسفند 1392

نماز مخلصین چگونه نمازیست ؟نماز بی نمازان چگونه نمازیست؟!!.چگونه دو رکعت نماز عشق باید خواند!.

  تاریخچه نماز: روزی که بر تعداد رکعات نماز اضافه شد

اصل نماز یومیه قبل از هجرت واجب شده است و بعد از هجرت پیامبر(ص) به مدینه، 7 رکعت دیگر به 10 رکعت اضافه شد که به گفته امام رضا(ع) این کار جبران کمبودهایی در اصل نماز بود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سال‌ها قبل و پیش از هجرت رسول اکرم (ص) به مدینه منوّره، هر یک از نمازهای مسلمانان، تنها "دو رکعت" بود. بنابراین تعداد کل رکعت‌های نماز یومیه آنان، به "10 رکعت" می‌رسید.

پس از آن که پیامبر اکرم (ص) به مدینه منوّره هجرت فرمود، همین رویه به مدت "یک ماه" ادامه داشت، تا اینکه در روز "دوازدهم ربیع‌الثّانی" سال اول هجری قمری، آن حضرت با الهام از فرمان الهی، تعداد رکعات ِ چهار نماز از پنج نماز یومیه را افزایش داد.

به این صورت که دو رکعت بر نماز ظهر، دو رکعت بر نماز عصر، یک رکعت بر نماز مغرب و دو رکعت بر نماز عشاء برای حاضران در شهر خود، افزوده شد. ولیکن برای کسانی که به مسافرت می‌روند(غیر از نماز مغرب) بقیه نمازهایشان شکسته و "دو رکعتی" خواهد بود؛ زیرا نماز مغرب، چه برای حاضران در شهر خود و چه برای مسافران، حکم واحد دارد و باید "سه رکعت" خوانده شود.

پیامبر(ص) برای نخستین بار کجا با شکل کنونی نماز آشنا شد

طبق روایات به طور قطع قبل از سال نهم بعثت هیچ وجوبی درباره نماز نبوده و برخی روایات نیز به صراحت نماز به شکل کنونی را به حادثه معراج مرتبط دانسته‌اند، امام باقر(ع) در این باره فرمودند: هنگامی که پیامبر(ص) را به معراج بردند و خدای سبحان اذان و اقامه و نماز را به او یاد داد، وقتی به نماز ایستاد خداوند به او فرمان داد که در رکعت اول حمد و توحید بخواند و فرمود: یا محمد! این وصف من است، و در رکعت دوم حمد و سوره قدر بخواند و فرمود: یا محمد این وصف تو و اهل بیت تو تا روز قیامت است، پس از این روایت به خوبی بر می‌آید که نماز به صورت کنونی، پیش از معراج وجود نداشته و نخستین بار در واقعه معراج بر پیامبر(ص) واجب و ایشان در این سفر با آن آشنا شده و یاد گرفته است.

تعداد رکعاتی از نماز یومیه که در شب معراج واجب شد

طبق برخی روایت، در شب معراج پس از آنکه 50 نماز بر پیامبر(ص) واجب شد، پیغمبر(ص) در مسیر بازگشت از کنار موسی(ع) گذشتند و موسی از ایشان پرسید: چند نماز بر امتت واجب شد؟ گفتند: 50 نماز، موسی گفت: به سوی خداوند بازگرد و از او بخواه که به امت تو تخفیف دهد، حضرت رسول(ص) رفت و پس از بازگشت به موسی برخورد، وی گفت: چند نماز بر امتت واجب شد؟ فرمود: فلان مقدار، موسی گفت: امت تو ضعیف‌ترین امت‌هاست به سوی خدا بازگرد و از او بخواه که به امتت تخفیف دهد، زیرا من در میان بنی اسرائیل بودم، آنان جز به کمتر از این مقدار قدرتی نداشتند، پس از آن پیامبر(ص) از خداوند درخواست تخفیف کرد تا آنکه 5 نماز (5 نماز دو رکعتی) مقرر شد.

علت تغییر تعداد رکعات نماز

تغییر تعداد رکعات نماز همانند اختلاف در تعداد رکعات برخی نمازها با یکدیگر و همچنین تفاوت در سایر جزئیات عبادات، علاوه بر اسرار و رموزی که در آن‌ها نهفته است و ما اطلاع دقیقی از آن‌ها نداریم و پذیرش این تغییرات و اختلافات به عنوان احکام الهی به نوعی روحیه تسلیم در برابر خدا و دستورات پیامبر را در ما تقویت و استوار می‏‌کند؛ در واقع همین تفاوت‌های ناشناخته و تغییرات در دستورات دینی است که در مورد موجودی دارای عقل و شعوری چون انسان روح تسلیم و عبودیت را ایجاد می‌نماید.

بر طبق دسته دیگر از روایات اصل نماز یک رکعت است. چون اصل عدد، یک می‏‌باشد. لذا هر گاه نماز را از یک رکعت کمتر بیاورند عمل آورده شده نماز نیست باری حقّ عزّ و جلّ می‏‌دانست یک رکعتی که کمتر از آن اصلا نماز نیست را بندگان کاملا و تماما نیاورده، بلکه ناقص ادا می‏‌نمایند. لذا یک رکعت دیگر را با آن مقرون ساخت تا با رکعت دوّم نقص رکعت اوّل جبران شود و بدین ترتیب اصل نماز دو رکعت گردید.

سپس رسول خدا (ص) می‏‌دانستند بندگان این دو رکعت را با تمام آنچه مورد امر است و کاملا و تماما نخواهند آورد از این رو به هر کدام از نماز ظهر و عصر و عشاء دو رکعت ضمیمه شد تا بدین وسیله نقص دو رکعت اوّل و دوّم جبران گردد و نیز حضرت می‏‌دانستند که در وقت نماز مغرب غالبا مردم از خواندن نماز منصرف و به کارهایی از قبیل افطار و تناول غذا و وضو و آماده نمودن مقدّمات استراحت در شب هستند، لذا یک رکعت بیشتر به آن اضافه نکردند تا بدین وسیله نماز مغرب بر آنها سبک و خفیف باشد و نیز وجه دیگر برای اضافه شدن یک رکعت به نماز مغرب آن است که بدین وسیله رکعات نماز در روز و شب عدد فرد می‏‌گردد و امّا نماز صبح به حال خود واگذارده شده و چیزی به آن اضافه نگردیده، زیرا اشتغال در وقت این نماز بیشتر از اوقات دیگر بوده و دنبال نیازمندی‌ها رفتن وسیع‏تر نسبت به زمان‌های دیگر است و جهت دیگر آن که قلوب و دل‌ها در وقت نماز صبح از فکر و اندیشه خالی‏‌تر است نسبت به اوقات دیگر، زیرا در شب معاملات مردم کمتر و داد و ستد کمتر و ضعیف‏‌تر می‏‌باشد. لذا انسان در وقت صبح اقبالش به نماز بیش از اوقات دیگر است.

در نهایت باید به این نکته توجه شود که احکام الهی بر اساس مصالح و مفاسد حقیقی وضع می‌شوند. لذا اگر چه برخی از این مصالح را می‌دانیم و یا از طریق معصومین برای ما بیان شده است. اما ممکن است به جهت اینکه برخی از این مصالح را به هر دلیل (مثل اینکه یا فرا مادی می‌باشند و یا اگر هم قابل ادراک برای انسان هستند فعلا برای ما شناخته شده نیستند) نمی‌شناسیم. ولی با توجه به این مطلب کاملا طبیعی است که با توجه به تفاوت شرایط زمان اولین سال‌های بعثت و اعلان اولیه نماز با شرایط زولین سال‌های بعثت و اعلان اولیه نماز با شرایط زمان استقرار اسلام برخی از احکام نیز مصالح و مفاسدش تغییر یافته و لذا حکم الهی نیز به تبع آن تغییر خواهد کرد

 اگر میخواهید از مخلصین باشید نماز وصیت بخوانید

 

به گزارش پایگاه خبری ، تحلیلی سیمای قرآن، در رساله توضیح المسائل مرجع دینی علامه مبشر کاشانی صفحه ۱۴۵،مساله ۶۵۳،قسمت دوم در توضیح نماز وصیت نوشته شده است:
نماز دیگری که مستحب است بین نماز مغرب و عشاء خوانده شود ، نماز وصیت می باشد.
نماز وصیت دو رکعت است ، در رکعت اول بعد از حمد سیزده مرتبه سوره ی اذا زلزلت الارض ، و در رکعت دوم بعد از حمد پانزده مرتبه سوره ی قل هو الله احد خوانده شود .
از امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده که فرمود : پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند : در مورد دو رکعت نماز بین نماز مغرب و عشاء به شما وصیت و سفارش می کنم ، تا آنجا که فرمودند : هر کس در هر ماه این نماز را بخواند از مومنین است و هر کس در هر سال بخواند از محسنین می باشد و هر کس در هر جمعه این نماز را بخواند از مخلصین می باشد و هر کس هر شب انجام دهد در بهشت با من خواهد بود و حد ثواب آن را غیر از خدا نمی داند .

ادامه مطلب را کلیک کنید

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: تاریخچه نماز, نماز دست بسته یا باز, نماز پیامبر چگونه بود , دو رکعت نماز عشق چیست, نماز وصیت , نماز مخلصین, ,

ادامه مطلب...
نویسنده : آقا گل ! تاریخ : جمعه 16 اسفند 1392

احساس آرامش دوجانبه ؛علیرغم فشار دوجانبه!.

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: تصویر و عکسی از احساس کودکانه ,

ادامه مطلب...
نویسنده : آقا گل ! تاریخ : چهار شنبه 14 اسفند 1392

قصر شادی :باکلاس ترین مغازه برای تازه دامادها و نوعروسان در جغتای!. کلیک کنید

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: جغتای , مغازه شیک , عکس , تابلو فرش , لوازم عروس و داماد, ایینه شمدان, لوستر, بلوار آزادگان ,

ادامه مطلب...
نویسنده : آقا گل ! تاریخ : سه شنبه 13 اسفند 1392

شب های خیال انگیز؛دیدنی,زیبا,رنگی و نورانی بلوارهای جغتای در شب بارانی بهمن ! 28.11.92

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: شب های جغتای , شبهای شاعرانه جغتای , شبهای ملهم , تصویری از شب بارانی, ایران , جغتای, خراسان joghatay, iran picture,

نویسنده : آقا گل ! تاریخ : یک شنبه 11 اسفند 1392

یک شب خوابیدن در هتل استقلال تهران معادل یک ماه خوردن و خوابیدن در هتل رضا جغتای !.

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: هتل رضا جغتای , ارزان ترین هتل , ایران , خاورمیانه , خراسان رضوی , بلوار, امام علی(ع), سفرخانه سنتی , ,

نویسنده : آقا گل ! تاریخ : چهار شنبه 7 اسفند 1392

همه گویند او کی خواهد آمد؟. ولی دلدار گوید آغوش من باز است شما کی قیام خواهید کرد!.

هایپرسن:فروشگاه مدرن مواد غذایی و بهداشتی تو ومن با قیمت 10 تا 30 درصدپایین تر از قیمت روی بسته جغتای:تقاطع خیابان کشاورز باخیابان امام خمینی :چهار راه سرچشمه

:: برچسب‌ها: او کی خواهد آمد ,

نویسنده : آقا گل ! تاریخ : پنج شنبه 1 اسفند 1392تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به سیمای جغتای {جُغَه تای. یعنی تیرانداز} www.joghatay1414.ir مي باشد.